top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Afyon Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Afyon, binlerce yıllık tarihiyle Ege Bölgesi ile Anadolu arasında köprü olmuş bir şehrimizdir. Milli Mücadele tarihinde adından sıkça bahsettiren serhat şehrimiz Afyon doğal güzellikleri ve ticari başarısıyla göz kamaştırmaktadır. Afyon geliştirilen projelerle birlikte hızla gelişmektedir. Şehirler arası ulaşımın neredeyse merkezi haline gelen Afyon;  Kütahya, Eskişehir, Denizli, Konya, Uşak ve Isparta şehirlerine köprü konumdadır.

Bölgeler

2019 verilerine göre Afyon İli nüfusu 725.568 kişidir. 14.772 km² Yüzölçümüne sahip olan Afyon; 18 ilçeye sahiptir. Bu ilçeler sırasıyla; Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Merkez, Sandıklı, Sinanpaşa, Şuhut ve Sultandağı’dır.

Nüfus yoğunluğu genel itibariyle şehir merkezinde toplanmıştır. İlçelere genel olarak bakıldığında Sandıklı ve Dinar diğer ilçelere nazaran daha fazla talep görmektedir. Son beş yıl içerisinde konut satış fiyatları %40 oranında artış göstermiştir.

 

Afyon Emlak Piyasası

Afyon gayrimenkul talepleri son beş yıllık dönemde ciddi oranda artış göstermiştir. Gerek kamu gerekse özel yatırımlar ve yürütülen yeni projelerin bu artıştaki etkisinin bu artıştaki önemi büyüktür.

Şehrin turizm gelirlerini arttırmak, yaşam kalitesini yükseltmek ve istihdamı arttırmak adına yapılan bu yatırımlar hedefine büyük oranda ulaşmıştır. Tren İstasyonu-Fuar Alanı Alt Geçidi, Cumhuriyet Kent Meydanı, Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi, Doğal Taş Müzesi, Termal Park ve gündemdeki lüks ticari ve konut projelerinin tamamlanması ile emlak piyasasının artan oranda hızlanacağı tahmin edilmektedir.

 

Gayrimenkul Değerleme Afyon

Gayrimenkul fiyatları Afyon’da yakın illere nazaran %15 ile %20 arasında daha kıymetlidir. Özellikle Anadolu’da transit bir merkez haline gelmiş olması, mermer sanayiindeki gelişmişliği, kaplıcaların varlığı ile turizm gelirlerinin artması, sağlık turizminden oldukça büyük pay alıyor olması ile birlikte istihdam  oranının yüksekliği gerek ulusal gerekse uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bu durumda  gayrimenkul açısından daha değerli hale gelmesine sebep olmaktadır. Afyon’un yatırım yapılabilirlik özelliğini daha uzun yıllar koruyacak olması beklenmektedir.

 

Şirketimiz SPK ve BDDK lisanslı olup, Afyon Merkez ve tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

  • Afyon Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

  • Afyon Konut Değerleme ve Ekspertiz

  • Afyon Arsa Arazi Değerleme ve Ekspertiz

  • Afyon İnşaat Seviye Tespit Hizmetleri

  • Afyon Gemi Değerleme ve Ekspertiz

  • Afyon Fabrika Değerleme ve Ekspertiz

  • Afyon Makine ve Teçhizat Değerleme Ekspertiz

  • Afyon SGK Borç Taksitlendirme Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • Afyon Kentsel Dönüşüm Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

      Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

  

Tel: 0 242 229 42 42

bottom of page