top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Denizli Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Denizli, Türkiye'nin en büyük on beşinci kent merkezidir. 2019 itibarıyla 1.037.208 kişilik il nüfusuna sahiptir. Ege Bölgesi'nin güneydoğusunda yer almaktadır. Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumundadır.  Batıda AydınManisa; güneyde Muğla; kuzeyde Uşak illeri ile komşudur. Yüzölçümü 12.134 km²dir. Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkez Efendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas olmak üzere toplam 19 ilçesi bulunmaktadır.

 

Tekstil ürünleri ve yöreye has Denizli horozu ile meşhurdur. Bir sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli, aynı zamanda altmış beş bine yaklaşan üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Pamukkale Travertenleri,  bir yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Denizli’de her geçen gün büyüyen ve artan bir nüfus mevcuttur. Bu nüfusa bağlı olarak konut satışlarında artış görülmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Eylül ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Denizli’de konut satışları 2020 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,9 oranında artarak bin 737 oldu. Bu satışların 459’u ilk satış, bin 278’i ikinci el satış olarak gerçekleşti. Bu satışlardan dolayı gayrimenkul değerleme faaliyetleri de bölgede artış göstermektedir.

Bölgede tekstil ürünlerinden dolayı fabrikalar ve Pamukkale travertenlerinden dolayı oteller mevcut olup fabrikaların, otellerin değerleme hizmetleri de SPK lisanslı değerleme uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

bottom of page