top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Sakarya Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Sakarya coğrafi konumu itibariyle tarih boyunca ilgi çeken bir şehir olmasının yanında günümüzde de turistlerin ilgisini çekmekte ve son dönemlerde turizm gelirlerini arttırmaktadır. Sakarya’nın Karasu bölgesinden Karadeniz’e dökülen Türkiye’nin üçüncü büyük nehri olan Sakarya nehri bulunduğu Sakarya iline katkısı çok büyüktür.

Bölgeler

2019 yılı verilerine göre Sakarya nüfusu 1.029.650 kişidir. 4.878 km² yüzölçümüne sahip olan Sakarya; toplam 16 ilçeye sahiptir. Bu ilçeler sırasıyla; Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı’dır.

Sakarya’nın nüfus yoğunluğu genel itibariyle Adapazarı ve Serdivan  ilçesinde kendini göstermektedir.  Sakarya toplam nüfusunun %40’ı Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde yoğunlaşmışken en az nüfusa sahip ilçesi ise Taraklı’dır.

Sahil kısmında yer alan Karasu özellikle yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından talep görmekte olup yaz dönemlerinde yüksek oranda talep görmektedir. Ciddi bir turizm geliri elde etmektedir.

Yabancıya Gayrimenkul Satışları

Yabancıya yapılan konut satışları listesi incelendiğinde Sakarya, ilk 10 il içerisinde yer almaktadır. 2016 yılı itibariyle ciddi bir ivme kazanan yabancıların konut talebi ciddi günümüzde seviyelerde ulaşmıştır Sağlanan bu ivme ile birlikte son beş yıl incelendiğinde Sakarya’daki konut satış fiyatları %80 oranında artış göstermiştir.

Yabancı yatırımcıların konut talebinde bulunduğu en popüler ilçe Adapazarı’dır.  Kentsel dönüşüm projelerinin hız kazandığı Adapazarı yabancı yatırımcıların gözdesi haline gelmiş durumdadır. 

Karasu ilçesini inceleyecek olursak; son dönemlerin dikkat çeken turizm bölgelerinden biri haline gelmiştir. Elde ettiği turizm geliri gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Sapanca ilçesi İstanbul’a yakın olması ile dikkat çekmektedir. Yakın dönemde hem İstanbul’a yakın olmak hem de şehrin karmaşasından uzak kalmak isteyen yabancı yatırımcıların gayrimenkul taleplerinin arttığı bir bölgedir.

 

Sakarya Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

Karasu ilçesi Türkiye’nin en uzun ikinci plajına sahiptir. Dolayısıyla binlerce yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapmaktadır. Bu imkandan Sakarya ili payını almakta, turizm gelirlerini arttırmaktadır. Sakarya, coğrafi konumu itibariyle yayla turizmi ile de dikkat çekmektedir. Sakarya’22 yayla bölgesi bulunmaktadır.

Coğrafi konumu, özünü koruyan doğal güzellikleri, denizi ve tarihi dokusu ile Sakarya biraz geçte olsa son dönemlerde hak ettiği ilgili görmeye başlamıştır. Yabancı yatırımcıların bölgede gayrimenkul yatırımı yapmaya başlaması bölgenin emlak piyasasına dinamizm getirmiştir. Kazandığı ivmeyle birlikte her geçen gün artan gayrimenkul talebi ve yapılan yatırımlarla Şehrin değişen yüzü ile birlikte Sakarya, yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

Şirketimiz SPK ve BDDK lisanslı olup, Sakarya Merkez ve tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

  • Sakarya Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

  • Sakarya Konut Değerleme ve Ekspertiz

  • Sakarya Arsa Arazi Değerleme ve Ekspertiz

  • Sakarya İnşaat Seviye Tespit Hizmetleri

  • Sakarya Gemi Değerleme ve Ekspertiz

  • Sakarya Fabrika Değerleme ve Ekspertiz

  • Sakarya Makine ve Teçhizat Değerleme Ekspertiz

  • Sakarya SGK Borç Taksitlendirme Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • Sakarya Kentsel Dönüşüm Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

        Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

  

Tel: 0 242 229 42 42

bottom of page