top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Mersin Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

Mersin Akdeniz Bölgesi Doğusunda Ülkemizin en büyük 11. şehridir. Son dönemlerde gelişmişlik seviyesini üst düzeye çıkartmış bir şehrimizdir. Bir liman şehri olması sebebiyle, Doğu Akdeniz Bölgesinin en önemli ticaret merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Limanın sahip olduğu konum, demiryolu hattı, karayolu ulaşım kolaylığıyla birlikte şehre çok kuvvetli ticari hareketlilik katmıştır.

Mersin ekonomisi, sahibi olduğu liman sayesinde yüksek hızla gelişmeye devam etmektedir. Şehrin konumu itibariyle gereği yayla turizmi  ve deniz turizmi konusunda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çektiği gibi global yatırımcılarında ilgisini çekmekte,  bu durum is gayrimenkul yatırımlarının ve fiyatlarının yükselmesine sebep olmaktadır.

 

Bölgeler

Mersin nüfusu 2019 yılı verilerine göre 1.814.933 kişidir. Mersin 15.853 km² olan alana sahiptir ve şehrinde toplam 13 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler sırasıyla ; Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir’dir.

Mersinde nüfus yoğunluğu sırasıyla başta Tarsus , Toroslar, Akdeniz ve Yenişehir ilçelerinde bulunmaktadır.

Mersin ili  yoğun göç alan illerimizden biri olmakla birlikte gayrimenkul fiyatları son beş yıl içerisinde % 80 oranında artış göstermiştir. Yabancı yatırımcılarında şehre olan talepleri artmış olup gayrimenkul fiyatlarındaki bu artışın artan bir ivmeyle devamını ön görmekteyiz.

 

Mersin Emlak Piyasası

Mersin eşsiz bir sahil bandına sahip olması sebebiyle yazlık konut taleplerinin yoğun olduğu bir şehir haline gelmiştir.

Yenişehir ve Mezitli ilçeleri kentsel dönüşümün az yaşandığı bir bölge olup yazlık konut talebinin yoğunlaştığı ilçelerdir. Yaz tatili amacı ile gelen ve konut sahibi olmak isteyen İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinden yatırımcının en çok tercih ettiği ilçelerdir.

Akdeniz ve Toros ilçeleri en az talep gören ilçelerdir. Sanayi tesisleri, üretim tesisleri, depolama tesisleri için tercih edilen bölgeler, genelde organize sanayide çalışan ya da sanayi yatırımı yapan yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. 

Erdemli ve Silifke ilçelerinde Turizmin hareketlenmesi beklenmekte olup, önümüzdeki dönemde Erdemli ve Silifke ilçelerinin de değer kazanması beklenmektedir.

Mersin Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Doğu Akdeniz’de bulunan Mersin toplam 321 km sahil şeridine sahiptir. Ve ülkemizin önemli sahil kentlerinden biridir. Sahip olduğu sahilin 108 km’lik bölümünü doğallığını korumaktadır. Çok önemli bir geçmişe sahip olan Mersin’de önemli tarihi ve turistik mekanlar bulunmaktadır. Fiziki yapısı nedeniyle şehir içi trafik sorununa çözüm getirmek üzere hafif raylı sistem projesi hayata geçirilmiştir. Tahminen 2021 yılında aktif olması beklenen hafif raylı sistem ile şehrin değeri daha da aratacak ve gayrimenkul piyasasına pozitif yönlü bir ivme kazandıracaktır.

Mersin ilinde turizm yatırımlarının artmasından dolayı konut değerlemesinden hemen sonra otel değerlemesi ve turistik tesislerin değerlemesi yoğun olarak yapılmaktadır. Bilindiği üzere Turizm bölgelerinde şehrin dokusu sürekli değişmektedir. Bu durum şehrin gayrimenkul fiyatlarını direkt etkilemektedir ve güncel emlak fiyatlarının belirlenmesi karar aşamasında zorluk yaratmaktadır. Mersin İli ve tüm ilçelerinde konusunda deneyimli Değerleme Uzmanlarımız ile hizmetinizde olduğumuzun bilinmesini isteriz.

 

  • Mersin Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

  • Mersin Konut Değerleme ve Ekspertiz

  • Mersin Arsa Arazi Değerleme ve Ekspertiz

  • Mersin Gemi Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • Mersin İnşaat Seviye Tespit Hizmetleri

  • Mersin Fabrika Değerleme ve Ekspertiz

  • Mersin Makine ve Teçhizat Değerleme Ekspertiz

  • Mersin SGK Borç Taksitlendirme Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • Mersin Kentsel Dönüşüm Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

    Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Tel: 0 242 229 42 42

bottom of page