top of page

Tel: 0 242 229 42 42

İzmir Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

İzmir  8.500 yıllık tarihe sahip olan İzmir , Ege Bölgeside, Türkiye’nin batısında yer alan metropol bir şehirdir. İzmir son yıllarda , ekonomik ivmesi son derece hızlı artan yapısıyla dünyanın en hızlı gelişen metropollerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizinde büyük üçüncü ekonomisi haline gelmiştir. İzmir, konumu itibariyle ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan çok önemli liman şehirlerimizin başında gelmektedir.

 

İzmir son derece farklı ekonomik çeşitliliğe sahiptir. Bunun yanında tarihe ev sahipliği yapmış olan İzmir pek çok din ve kültürü bir arada barındırmıştır. İzmir yaş ortalaması oldukça düşüktür. Genç bir nüfus yapısına sahiptir. Sınırları içerisindeki üniversitelerin kalite düzeyinin yüksek olması sebebiyle her yıl binlerce üniversite öğrencisinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Yetişmiş iş gücü kapasitesi oldukça yüksektir.

Bölgeler

Yüzölçümü 7.340 km² olan İzmir; 30 ilçeye sahiptir. Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla’dır.

Yoğun nüfusa sahip ve yatırım merkezi haline gelen başlıca ilçeleri ; Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka ve Bayraklı’dır. İzmir 2008 yılında bu güne artan oranlarda sürekli göç alan büyük şehirlerden biri haline gelmiştir. Son 5 yılda konut fiyatları artan talep ile birlikte %100 yakın oranda artış göstermiştir.

 

İzmir Emlak Piyasası

İzmir gerek ekonomik yapısı, gerek kültürel düzeyi gerekse yşam şartları bakımından Dünyanın önde gelen bir çok şehrini geride bırakmıştır. Oluşan bu pozitif durum İzmir’in son dönemlerde aşırı göç almasına sebep olmuştur. Mevcut durumun Emlak piyasasına yansıması pozitif olmuş ve İzmir’gayrimenkul fiyatları son 5 yılda %100 oranında artış göstermiştir.

 

Kentsel dönüşümün de etkisiyle son beş yıl içerisinde İzmir’de yaklaşık 25 bin yeni konut inşa edilmiştir. 

 

Son dönemde tamamlanan İzmir-İstanbul Otoyolu ve Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı ulaşım projeleriyle birlikte şehrin emlak piyasası oldukça hareketlenmiştir.
Bornova, Bayraklı ve Urla ilçeleri en fazla gayrimenkul alım satımının gerçekleştiği bölgeler haline gelmiştir. Özellikle ulaşım ve iş sahasına olan konumları sebebi ile tercih edilen ilçeler, öğrencilerin de ev kiralamalarına başlaması ile giderek rekabetçi bir piyasa olmaya başlamıştır.

 

İzmir Gayrimenkul Değerleme Ekspertiz

İzmir, yenilenebilir enerji, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık, sağlık gibi bir çok alanda stratejik vizyona sahiptir. Bu paralelde büyük adımlar atmaktadır.  Bu adımlar sayesinde oluşan geniş yatırım fırsatları doğmaktadır

Bu noktada İzmir global anlamda yabancı yatırımcının dikkat çekmiş durumdadır. Dolayısıyla yatırım yapılabilir durumda olan İzmir göç almaya devam edecek ve bunun doğal yansıması olarak gayrimenkul fiyatları artan bir ivmeyle yukarı yönlü hareketini devam ettirecektir.

Şirketimiz SPK ve BDDK lisanslı olup, İzmir Merkez ve tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

  • İzmir Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

  • İzmir Konut Değerleme ve Ekspertiz

  • İzmir Arsa Arazi Değerleme ve Ekspertiz

  • İzmir İnşaat Seviye Tespit Hizmetleri

  • İzmir Gemi Değerleme ve Ekspertiz

  • İzmir Fabrika Değerleme ve Ekspertiz

  • İzmir Makine ve Teçhizat Değerleme Ekspertiz

  • İzmir SGK Borç Taksitlendirme Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • İzmir Kentsel Dönüşüm Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

        Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.  

Tel: 0 242 229 42 42

bottom of page