top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Diyarbakır Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Diyarbakır, Türkiye'nin en büyük on ikinci kent merkezidir. 2019 itibarıyla 1.756.353 kişilik il nüfusuna sahiptir. Diyarbakır kent merkezi yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin orta kısmında yer almaktadır. Doğuda Batman ve Muş, batıda ŞanlıurfaAdıyamanMalatya, kuzeyde Elâzığ ve Bingöl, güneyde ise Mardin illeri bulunmaktadır.  İlin yüzölçümü 15.272 km2'dir. Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur ve Yenişehir olmak üzere toplam 17 ilçesi bulunmaktadır.

 

Diyarbakır’da geniş tarım arazileri bulunur insanlar çoğunlukla da tarım ile uğraşır ekilen başlıca tarım ürünleri: Buğday, Arpa, Kırmızı mercimek, Nohut ve Pamuktur. Ergani ilçesinde bakır çıkarılmaktadır. Ayrıca son dönemlerde Diyarbakır’da yapılan petrol aramalarında petrol kaynakları bulunmuştur. Bu kaynaklar ile bölgenin gelişimi hızlanmıştır.

Diyarbakır nüfusu her geçen yıl artmaktadır. Oldukça genç nüfusa sahiptir. Gelişmelere bağlı olarak konut satışlarında artış görülmektedir.

Gayrimenkul alım satım işlemlerinde ileride sıkıntı yaşamamak için SPK lisanslı uzmanlarımız tarafından değerleme hizmeti alınabilir.

bottom of page