top of page

Tel: 0 242 229 42 42

Ankara Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetlerimiz

Ülkemizin Başkenti Ankara en önemli şehirlerimizin başında gelir. Konumu itibariyle Türkiye’nin neredeyse tam merkezinde bulunan Ankara gayrimenkul alım satımının en yoğu yaşandığı şehirlerimizdendir. Ankara yüzölçümü bakımından üçüncü büyük şahir olmasına rağmen en kalabalık ikinci şehrimizdir. Buradanda anlaşılacağı üzere nüfusu yoğun bir ilimizdir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Eskişehir illeri ile çevrili olan Ankara, Cumhuriyetin ilanından itibaren başkent ilan edilmesiyle birlikte gelişimini hızla ve katlayarak sürdürmüştür.

 

Bölgeler

Ankara’nın nüfusu 6.000.000 civarında seyrederken, 25.632 km² yüzölçümüne sahiptir. Ankara’nın 25 ilçesi bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla; Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan ve Yenimahalle’dir.

Şehrin nüfusunun en yoğun olduğu ilçeler sırasıyla Çankaya ve Keçiören’dir. Evren İlçesi ise nüfus yoğunluğunun en az olduğu bölgedir. Nüfus artış oranı en yüksek ilçe ise Çamlıdere’dir. Son beş yıl içerisinde konut satış fiyatları %52 seviyelerinde artış göstermiştir.

 

Ankara Emlak Piyasası

Ankara ilinin kişi başına düşen milli gelirine bakıldığında diğer illere göre daha yüksektir. Ankara’da kamu kurumlarının yoğunluğu sebebiyle, sabit gelir garantisi ve iş güvencesinin yoğun olması şehirdeki emlak piyasasına pozitif etki etmektedir. Son dönemlerde Ankara’nın doğu bölgelerinde hız kazanan kentsel dönüşüm projeleri şehri pozitif yönde etkilemiştir. Ankara’nın 10 yıllık geçmişini incelediğimizde gayrimenkul sektöründe önemli projelerin hayata geçirildiğini görebiliriz. Büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi, bununla birlikte AVM, otel, ofis plaza projeleri ve kamu yatırımlarının hız kazanması Ankara’yı bir yatırım merkezi haline getirmiş, popülaritesini arttırmıştır. Bu noktada özellikle Eskişehir Yolu, Konya Yolu üzeri, Söğütözü, Çukurambar ve Balgat bölgelerini de kapsayan alanlar içerisinde yapılan yeni iş merkezleri sayesinde bu bölgeler tanınmış gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir.

 

Ankara Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

Her geçen gün artan nüfusu ve artan oranda devam eden iç göç sebebiyle gayrimenkul ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla Ankara yeni gelişim alanlarına ihtiyaç duymaktadır. Buradan hareketle şehrin genişlemesi ve yeni alan ihtiyacı sebebiyle şehrin güney ve batı bölgeleri yatırımcılara açılmıştır. Özellikle Ankara-Eskişehir yolu başta olmak üzere, Ankara-İstanbul yolu, Ankara-Konya yolu ve Ankara-Samsun yolu civarı gelişim alanlarının başında gelmektedir.

Bilinmelidir ki Çayyolu, Bilkent, Beysukent ve Ümitköy’deki yerleşim alanlarının artması hızla gelişmekte olan Ankara gayrimenkul piyasasına pozitif yönlü kazandıracaktır. Bu arada Balgat, Dikmen, Çiğdem ve Oran gibi yerleşim alanlarında geliştirilen iş merkezleri Ankara gayrimenkul piyasasına ışık tutmaktadır.

 

 

Şirketimiz SPK ve BDDK lisanslı olup, Ankara Merkez ve tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

  • Ankara Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz

  • Ankara Konut Değerleme ve Ekspertiz

  • Ankara Arsa Arazi Değerleme ve Ekspertiz

  • Ankara İnşaat Seviye Tespit Hizmetleri

  • Ankara Gemi Değerleme ve Ekspertiz

  • Ankara Fabrika Değerleme ve Ekspertiz

  • Ankara Makine ve Teçhizat Değerleme Ekspertiz

  • Ankara SGK Borç Taksitlendirme Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

  • Ankara Kentsel Dönüşüm Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri

 Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Tel: 0 242 229 42 42

bottom of page